Top 5 państw do tanich i dalekich podróży

Czołówka 10 najlepszych i najtańszych państw do podróży

Dzisiaj będzie bardzo nietypowo, ponieważ opowiemy o tym jak oszczędzać przy wyborze egzotycznej lokalizacji. Podróżowanie staje co raz popularniejsze wśród naszych rodaków i w zasadzie w związku z naszą większą chęcią do dalsych wojaży, również te dalsze podróże na inne kontynenty stają się co raz bardziej powszechne. Cóż może być bardziej przyjemnego od spojrzenia na mapę, obrania sobie ciekawego celu. Zatem spakujmy się i w drogę! Oczywiście nadal myśląc o naszych oszczędnościach! Poniżej pokażemy Wam pierwsza piątkę tanich krajów do podróży, które będą megaegzotyczne a przy tym nie wypiorą nam kieszeni.

1. Nepal

Nepal to w sumie kraj podobny łudząco do Indii. Wielu z Was może się oburzyć na takowe porównanie, ale dla naszych czytelników możemy zastosować takie „krzywdzące” porównanie. Co oferuje Nepal? Ciekawy trekking na prowincji, gdzie zaznasz prawdziwego azjatyckiego piękna. Kieruj się do doliny Kthmandu, a potem do Bhaktapur, a nie ominą Ciebie fascynujące hinduistyczne i buddystyczne świątynie, takie jak słynne Pashupatinath, Budhanilkantha, Manakamana.

2. Tajlandia

Tajlandia to jak się mówi… kraj uśmiechnętych ludzi. Nie wiemy ile jest w tym prawdy, ale wiemy, że jest niesamowicie tania. Dzienny budżet może oscylować nawet w okolicy 60 zł. Jeśli lubisz ekstremalne rzeczy spróbuj boksu tajskiego. Lekcje u znakomitych instruktorów nie są wcale, aż tak drogie. Tajlandia to też najlepsza kuchnia nie tylko w Azji, ale i jedna z najlepszych na całym świecie! Nawet w centrum Bangkoku można spokojnie znaleźć coś na obiad za 5-10 zł!

3. Indie

Podróżowanie po Indiach jest tanie i proste. Częściowo za sprawą niesmowicie dobrze rozbudowanej sieci kolejowej. O Indiach można pisać książki. My napiszemy, że jest to taniutki kraj i taki, o którym nie da się zapomnieć. Ludzie w Indiach są fascynujący, a wielu z nich na pewno można uznać za niezwykle przyjaznych i uczynnych. Oczywiście Indie to nie miejse dla każdego. Co prawda ceny są tu niskie, ale standardy hoteli często też. Należy być zdeterminowanym swojej decyzji przy zakupie biletu z Europy do Bombaju! Ten kraj da się tylko kochać lub nienawidzić… albo wszystko naraz.

Czy uwierzyć, że to w jednym z najtańszych państw na świecie?

Czy uwierzyć, że to w jednym z najtańszych państw na świecie?

4. Sri Lanka

Indonezja to kraj ogromny i największy ze wszystkich muzułmańskich państw. Jest tutaj właściwie tysiące wysp, które możesz sobie dowolnie dobrać. Najlepszym wyborem jest chyba Sumba. To tylko 400 kilometrów od legendarnego Bali. Co można tam robić? Wszystko! Nurkować, łowić ryby, uprawiać yogę i spacerować po rajskich plażach. Dla tych, któzy oszczędzają mniej można pojeździć na słoniu. Na tym ciekawym blogu więcej porównań tanich państw.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s